Targi biżuterii Amberif 2015 Gdańsk

31 marca 2015
Justyna Stasiewicz
Na zdjęciu biżuteria firmy Amberwood. Array

W zeszłym tygodniu w Gdańsku miały miejsce targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif – jedne z największych tego typu w Polsce. Wydarzenie to odbywa się cyklicznie co roku i jest zamknięte dla ludzi spoza branży, ułatwiając tym samym nawiązanie kontaktów producent – hurtownik, przy jednoczesnym odcięciu klientów detalicznych od miejsca, w którym mogliby się spotkać z wzornictwem mniej popularnych marek, których istnienia często nie są świadomi.

Tegoroczne targi gościły ponad 480 firm, w tym również spoza Polski, zajmujących się produkcją biżuterii, dystrybucją kamieni jubilerskich, maszyn. Dodatkowo, ze względu na specyfikę Gdańska – bursztyn był niemal wszechobecny.

Przy okazji targów odbywało się wiele imprez towarzyszących, w tym między innymi: seminaria, wystawy, konkursy i coroczna Gala Bursztynu i Mody Amber Look Trends & Styles.

Szczególnie interesująca wystawa Gdańsk Baltic Amber Biennale 2015 została otwarta w Muzeum Bursztynu. Udział w niej wzięli artyści z całego świata, w tym: Ramon Puig Cuyàs z Hiszpanii, Jacek Byczewski z Polski, Carme Roher z Hiszpanii, Sławomir Fiałkowski z Polski, Philip Salet z Holandii, Nelly Van Oost z Belgii i wielu innych.

Wystawę tą można oglądać do 24 kwietnia 2015 roku w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, od 29 kwietnia do 7 czerwca w Galerii Sztuki w Legnicy, a w Październiku 2015 dostępna będzie w Gallert Villa de Bondt w Belgii.

Ponieważ miałam okazję uczestniczyć w targach, przygotowałam dla was przegląd ciekawszych produktów, zestawionych według światowych tendencji przewidzianych na rok 2015.

1re

 

 

 

 

Powiedz nam co o tym sądzisz